Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie zakup podręczników szkolnych jest zdecydowanie bardziej skomplikowanym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy rodzice, a także uczniowie mają świadomość, jakie kwestie koniecznie trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym należy zatem się sugerować kupując książki do liceum z www.taniaksiazka.pl?

Asortyment księgarni stacjonarnej lub internetowej

Rodzice i uczniowie powinni przede wszystkim bardzo dokładnie przeanalizować asortyment poszczególnych księgarni internetowych. Rekomendowane jest bowiem dokonanie zakupu zdecydowanej większości książek w jednym miejscu. Można zaobserwować, że niektóre księgarnie internetowe funkcjonujące na rynku mają w swojej ofercie bardzo tanie książki, jednak nie warto zamawiać jednego podręcznika tańszego o kilka złotych, by płacić dwa razy większą kwotę za dostawę. Bardzo często lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na księgarnie z droższymi produktami, jednak z możliwością zakupu od razu całego kompletu. Wtedy nie tylko można będzie liczyć darmową dostawę, ale również rabat za złożenie większego zamówienia wynoszący od 10 do nawet 15%. Godny uwagi jest również fakt, że w znacznej większości przypadków komplet książek do liceum kosztuje 500 złotych. Oznacza to tym samym, że można zaoszczędzić od 50 do 75 złotych.

Zrobienie listy podręczników szkolnych

Uczniowie powinni wraz z rodzicami przed rozpoczęciem poszukiwań poszczególnych książek sporządzić ich bardzo dokładną listę. W zdecydowanej większości przypadków wspomniana lista podręczników będzie dostępna na oficjalnej stronie internetowej szkoły. W ten sposób rodzic może wraz z dzieckiem wyszukać książki w internecie, a następnie sprawdzić ich ceny. Będzie w ten sposób wiedział, jaką kwotę musi przygotować na zaopatrzenie się w cały komplet.

Określenie czasu na dokonanie zakupu podręczników

Rodzic wraz z uczniem powinni określić wcześniej konkretny moment, kiedy dokonają zakupu podręczników szkolnych. Warto jednak mieć świadomość, że ma on zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, że najniższe ceny za książki przeznaczone do nauki w szkole będą w czerwcu i lipcu. Właśnie wtedy bowiem dokonywanych jest najmniej zakupów, dlatego księgarnie stacjonarne chcą w jakiś sposób przyciągnąć klientów. Godny uwagi jest również fakt, że we wspomnianym okresie można liczyć na niższe ceny od 10 do nawet 15%. Oznacza to zaoszczędzenie 50-75 złotych. Ponadto w przypadku dokonania większego zamówienia cena będzie niższa o kolejne 50 – 75%. Rodzic może w ten prosty sposób wydać na książki od 100 do 150 złotych mniej.

Zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com