Warto wiedzieć, że obecnie jest zdecydowanie więcej miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w książki do liceum niż jeszcze kilka lat temu (https://www.taniaksiazka.pl/podreczniki-liceum-i-technikum-c-313_1798.html). Warto bowiem wiedzieć, że z roku na rok coraz więcej uczniów zaopatruje się w książki za pośrednictwem grup na mediach społecznościowych, portali aukcyjnych czy serwisów ogłoszeniowych.

Grupy na mediach społecznościowych

Świetnym rozwiązaniem na zaopatrzenie się w podręczniku do liceum jest wykorzystanie mediów społecznościowych. Należy mieć świadomość, że praktycznie w każdym większym mieście funkcjonuje grupa dotycząca wymiany, sprzedaży, a także zakupu różnego rodzaju książek. Osoba, która zatem jest zainteresowana zakupem podręcznika do liceum może wrzucić zdjęcie książki wraz z podaniem tytułu roku wydania, autora i ceny, za jaką byłaby w stanie zaopatrzyć się w podręcznik.

Warto wiedzieć, że ogromnym atutem wspomnianego rozwiązania jest fakt, że uczniowie planujący sprzedać używany podręcznik będą wysyłały osobie zainteresowanej oferty. W ten sposób kupujący będzie mógł wybrać najbardziej atrakcyjną opcję. Zaopatrzy się w najbardziej zadbaną książkę w najniższej możliwej cenie. Należy również mieć świadomość, że na wspomnianych grupach w mediach społecznościowych działają także księgarnie internetowe i stacjonarne. Informują członków grupy o promocjach czy nowościach w swoich ofertach asortymentowych.

Serwisy ogłoszeniowe

Można również bez żadnego problemu zaopatrywać się w podręczniki szkolne za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych. Zasada działania jest bardzo zbliżona do wspomnianych wcześniej grup w mediach społecznościowych. Wystarczy bowiem wystawić ogłoszenie związane z chęcią zakupienia określonych podręczników szkolnych. Świetnym rozwiązaniem jest wstawianie zdjęć wraz z opisem składającym się z autora, daty wydania, a także tytułów poszczególnych książek.

Do osoby zainteresowanej będą oczywiście zgłaszać się uczniowie, którzy chcą sprzedać podręczniki. Oczywiście kupujący tak samo, jak w poprzednim przypadku będzie mógł wybrać najlepszą dla siebie ofertę cenową. 

Portale aukcyjne

Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z portali aukcyjnych. Zdarzają się sytuację, że uczeń pomyli się w zakupie książek i dokona zaopatrzenia się w zupełnie inny egzemplarz. Oczywiście będzie zainteresowany możliwie najszybszą sprzedażą w niższej cenie. Można w ten prosty sposób kupić bardzo wysokiej jakości nieużywany podręcznik za kwotę nawet 15% niższą. Należy jednak uwzględnić koszt przesyłki. Zdecydowanie lepszą opcją będzie skontaktowanie się ze sprzedającym, a następnie umówienie się na odebranie podręcznika.

Kawa zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com